Parady

Zapraszamy na spektakl Parady wg Jana Potockiego 16 marca o 18.00 do Wawerskiego Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a oraz 22 marca o 18.00 do Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28.

Wstęp wolny

„Parady” to cykl krótkich historyjek z wyraźnym włoskim akcentem rodem z commedii dell’arte. Choć każda ze scen jest inna, łączy je przewrotny język, który przeplata ironię z groteską.

Całość fabuły opowiedziana jest językiem gier słownych z elementami lekkiego absurdu, które skutecznie bawią widzów od ponad dwustu lat. Tekst napisał Jan Potocki, XVIII-wieczny ekscentryk polskiej literatury, podróżnik i historyk, ale sztuka nic nie straciła na swojej aktualności.

Wystawiona po raz pierwszy w 1792 roku do dziś szturmem podbija polskie sceny. Młodzi aktorzy Teatru Hybrydy UW podjęli wyzwanie stworzenia galerii charakterystycznych postaci, komicznych typów w zabawnych dialogach i brawurowych scenkach. Czy odnaleźli się w tej konwencji, widzowie przekonają się podczas spektaklu.

Reżyseria: Hubert Zimoląg

Obsada: Karol Błaszczuk, Tymon Bocian, Jakub Ferek, Aleksandra Jabłońska, Benedykt Kowalski, Marta Paleczna, Juliusz Rakowski, Jakub Sitkiewicz, Weronika Skoczylas, Izabela Szemetiuk, Wiktoria Tomczak

Spektakl teatralny Teatr UW plakat Parady